Науково – практична конференція

У гімназії в перші дні березня традиційно проходять Шевченківські дні. Цього ювілейного року також відбувається цілий ряд заходів, присвячених Великому Кобзарю. Уже 4 березня розпочато Шевченківську декаду науково-практичною конференцією «Т. Шевченко і світова культура».

chevchenko1 chevchenko2

Учні 52 групи у ході підготовки провели опитування серед школярів про те, що вони знають про Т. Шевченка, досліджували мало відомі сторінки біографії Кобзаря, а також світове значення творчості. Під час конференції учні змогли віртуально помандрувати найвідомішими музеями Т. Шевченка, побачити фрагменти вистав та фільмів за творами українського генія.

chevchenko3

Цікавими були виступи Пірог Р., Футорної Д., Тупчій О., Поліщук К. Заслуговує високої оцінки доповідь Томашкевич А. «Сучасна Шевченкіана»; надзвичайно пізнавальним виступ Асадової Арзу та Гриб Тетяни «Світові музеї Т. Шевченка».

chevchenko4

Виступи супроводжувалися презентаціями, ілюстраціями та діаграмами. Вчителі української мови та літератури Воробчук Г. М. та Стельмах С. С. високо оцінили роботи дев’ятикласників. Матераіли конференції будуть узагальнені в окремий збірник та розміщені в кабінеті українознавства.

5 березня учні 43 групи провели тематичний вечір «Світлиця Шевченківського Заповіту», на який було запрошені вчителі та учні 1-4 класів. Всі присутні мали можливість ще раз почути  Шевченкове слово . Діти із задоволенням мандрували в часи , коли жив і творив Т.Г.Шевченко.

DSCN0696 DSCN0699

6 березня між учнями 11 та 12 групи пройшла літературна вікторина «Ім’я Шевченка в моєму серці ».Вона розпочалась  інформаційною хвилинкою «Світові музеї Шевченка», яку провели учні 52 групи Тупчій Ольга, Асадова Арзу та Палянчук Олеся. П’ятикласники активно і захоплено відповідали на запитання, що стоcувалося життя і творчості поета.

chevchenko5 chevchenko6

chevchenko7  chevchenko8