Із 9 по 13 листопада 2015 року у Старокостянтинівському НВК «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія» імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука проходив Тиждень української писемності та мови. До виконання запланованих заходів були залучені учні та вчителі школи.

У рамках Тижня української писемності та мови проведено наступні заходи: урочисте відкриття Тижня, проведення виховних годин, єдиний урок написання диктанту до Дня української писемності та мови, випуск стіннівок, літературних газет, мовні турніри, вікторини, тематичні уроки державної мови, книжкові виставки «Не бійтесь заглядати у словник», конкурс читців, зустрічі із письменниками рідного краю.

9 листопада, традиційно до Дня української писемності та мови, у Старокостянтинівському НВК відбулося урочисте відкриття і проведення І етапу XVI Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.

Конкурс розпочався із вступного слова вчителя української мови та літератури Фабрикіної І.В., яка привітала всіх присутніх із початком І етапу. Учні 22 і 52 групи стали учасниками літературно-музичної композиції «Квіти – мова наша рідна» (під кер. Яцюк А.М., Фабрикіної І.В.)

У кабінеті української літератури гімназисти мали змогу переглянути учнівські твори, віртуальні листи, висловлюючи свої думки. Відбулося читання окремих творів під девізом «Як парость виноградної лози, плекайте мову!» (Яцюк А.М., Олійник Г.М.).

У День української писемності та мови гімназійна бібліотека гостинно відчинила двері для учнів 21 групи. У цей день прозвучали рядки української поетеси Лесі Українки у конкурсі читців «Рідне слово вустами поета». Найкращі декламатори одержали від бібліотеки подарунки – газету «Долонька» з віршами учнів різних шкіл.

11 листопада у 32 групи відбувся КВК «Чари дієслова», у якому до цікавих завдань запросило гімназистів саме Дієслово (роль виконував Дишлюк Богдан). У ході конкурсів учні узагальнювали знання та вміння про дієслово та написання різних дієслівних форм. Команда «Мовний меридіан» виборювала звання знавця дієслів у команди «Мовознавці». Перемогла дружба та бажання знати українську мову.

У четвер, 12 листопада, відбулась цікава подорож у країну Словотвір. Учні 23 групи, мандруючи просторами цікавих завдань, повторювали вивчене про способи творення та правила написання складних слів під керівництвом учителя української мови та літератури Крисько О.І.

В нашій гімназії вже стало традицією проводити конкурс палких прихильників рідного слова. Під час проведення конкурсу читців-декламаторів (під керівництвом Олійник Г.М.) слухачі мали нагоду почути українське слово у виконанні кращих читців від кожної гімназійної групи. Конкурс проходив у двох номінаціях:

Авторська поезія

Кращий декламатор.

Також у цей день куратором 61 групи Олійник Г.М. і бібліотекарями Мачнєвою Н.М. та Малкіс Л.В. була проведена конференція на тему: Історія створення і становлення письма». В ході конференції обговорювались такі питання:

1) історія виникнення і становлення письма. Письмо в народів світу;

2) історія українського письма. Алфавіт;

3) український правопис, його історія.

12 листопада протягом дня учні 51 групи проводили в шкільному музеї етнографії для молодших школярів екскурсію, з метою поглиблення знань гімназистів про звичаї, традиції, побут наших предків.

У п’ятницю, 13 листопада, гімназисти 23 групи відправились у подорож до Країни Мовознавців. У ході мандрівки учні узагальнили вивчене про словотвір та орфографію, здобуваючи чарівні квитки на станціях «Теоретична», «Творча», «Практична». Захоплива подорож допомогла юним мовознавцям покращити знання української мови.

Також у цей день учні 11 групи мали щасливу нагоду зустрітися із Раїсою Миколаївною Котик-Маховською, послухати її ніжні чарівні поезії, самим зіграти ролі з її міні-вистави «Добринка». Раїса Миколаївна люб’язно запросили юних акторів на презентацію нової книжки для юних читачів у центральну бібліотеку. Учениця 42 групи Вакарєва Марія виконала свої музичні композиції, які вона написала на вірші Р.М. Котик-Маховської.

Протягом тижня відбувався конкурс шкільних бігбордів «Як ми говоримо», де у веселій формі виправлялися недоліки нашого мовлення. особливо цікаво і гарно оформленими були роботи учнів 12, 22, 42, 52 групи.

У рамках закриття Тижня української писемності та мови зі словами вдячності за участь, підтримку і розуміння до глядачів звернулась директор НВК Боднар Л.М., наголосивши на тому, що коли народ – єдиний, його мова – це основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. вона побажала усім любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, жити за Словом, з якого почалася Україна, побажала всім утверджувати рідну мову та оберігати її.

В рамках тижня української мови в початкових класах Старокостянтинівського НВК імені Героя України С.М.Бондарчука були проведені цікаві  та змістовні заходи.

11 листопада у 2-А класі була проведена виховна година на тему «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!». Під час заходу учні підготували вірші про рідну мову, загадки, скоромовки, прислів’я, лічилки. Учні виконували українські народні пісні, інсценували українську народну казку «Рукавичка».

На завершення свята дві учениці виконали пісну «Моє ім’я – Батьківщина!».

Учителі української мови та літератури дякують усім учасникам і бажають подальших успіхів у вивченні української мови.