23.10-27.10.2017року на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості  в Пущі-Водиці (Київської області) MANLAB.CAMP проходила осіння сесія Всеукраїнської очно-заочної лінгвістичної  школи  Малої академії наук України. Заняття відбувалися у  секції «Українська мова», а з 27.10-31.10.2017 заняття – у математичній школі.

Понад 25 учнів МАН із семи областей України і міста Києва  приїхали набувати  нових знань. Серед  них були  і слухачі  Хмельницького обласного відділення учні Стракостянтинівського НВК «Спеціалізована школа І ступеня,гімназія» імені Героя України С.М.Бондарчука : Фабрикіна Вікторія,Шевчук Анна, Гуменний Іван .

У перший день пройшов час знайомств і формулювання організаційних правил корпоративної культури,  спрямованих на інтеграцію та командоутворення учасників цього освітнього  проекту. Діти не просто перезнайомилися – вони презентували себе і об’єдналися у   команди для формування  лідерських навичок  і спільного вирішення  завдань.

Лінгвістична школа розпочалася з мовознавчих лекцій, які прочитала професор кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, кандидат філологічних наук Наталія Гальона. Учні з цікавістю ознайомлювалися з нормами сучасної української  літературної мови й особливостями наукового стилю. А вже на практичному занятті з редагування наукового тексту школярі  долучилися  до основ редакторської майстерності та мистецтва змістовного написання дослідницьких робіт. Також вивчали морфеміку і типи морфем в українській мові.

Наші учасники мали змогу  оперувати набутими знаннями : перевіряли на тестових завданнях за вивченою  темою «Словотвір» з ретельним аналізом помилок.

Останній день лінгвістичної школи відбувся з почерговими лекціями  і практикумами науковців . Юні мовознавці вивчали будову слова і пройшли комплексне  тестування  з лексикології. Підбиття підсумків у колі обговорення вивчених тем і майбутніх планів завершив цикл занять осінньої сесії цієї очно-заочної школи МАН.

Своїми враженнями поділяться наші юні науковці, адже кожен із них має власний рецепт успіху.

Учениця  72 групи Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»   імені Героя України С.М.Бондарчука Вікторія Фабрикіна перебувала  в щирому захопленні  від Пущі-Водиці й отриманих тут знань.

• Звичайно, це великий досвід , нові емоції . Організатори доклали максимум зусиль, щоб наша команда здружилася, а ще в  цікавій формі пройшов тренінг командоутворення, який був спрямований на знайомство  ,  - поділилася своїми враженнями Вікторія.

До вподоби дівчині заняття зі словотвору, які подавалися за програмою вищого навчального закладу, адже дівчина наразі стоїть перед вибором майбутньої професії.

Учениця 62 групи Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»  імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука  Анна  Шевчук  розповідає:

• Мені дуже сподобалося у школі, а особливо те, що учасники мали змогу презентувати власні проекти. Це надихнуло мене не зупинятися , а йти далі в науковому пошуку.

Учень 62 групи Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа, гімназія» »  імені Героя України С.М.Бондарчука Гуменний Іван:

• Я просто в захваті від цієї можливості навчатись у заочній математичній школі МАН. Це чудова нагода попрактикуватись у розв’язуванні різноманітних задач як з алгебри так і з геометрії, послухати змістовні лекції викладачів ВУЗів, спробувати себе в науковій діяльності та відчути себе студентом і , звичайно ж , знайти нових друзів, які також захоплюються математикою.