Краща мова єднання – українська

Із 09.11 по 16.11.2017 року проходив тиждень української мови та літератури, присвячений Дню української писемності та мови. У рамках тижня пройшло багато різноманітних заходів, які сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Розпочався тиждень тематичною виставкою афоризмів, присвячених мові, яка була організована вчителями кафедри української філології.

Лекторська група учнів 73 групи підготувала інформацію про історію державного свята-Дня української писемності та мови, про Петра Яцика та його внесок у розвиток української мови. Традиційно 9 листопада стартував Іетап Міжнародного  конкурсу знавців української мови імені П.Яцика.

Учні 73 групи разом з учнями 11 групи підготували чудове свято «Мово рідна, слово рідне…», на якому звучали пісні, декламувалися вірші, розігрувалися сценки.

Наші вчителі та учні брали участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності, який проводився на українському радіо.

Цього тижня куратори та вчителі кафедри української філології провели години творчого спілкування на тему: « Багатомовність»   та містифікації давньої української  писемності». А в понеділок  було проведено лінгвістичний турнір « Не бійся заглядати у словник…», у якому юні мовознавці в наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері мали змогу  ще раз ознайомитися  з різними типами словників.

10 листопада – День вітань, який пройшов під девізом «Поважай своїх друзів і словом , і ділом». Учні  разом із учителями зранку зустрічали всіх плакатами «Розмовляй українською!», «Українська рулить!» та інші.

Потім усіх запросили на презентацію книжкової виставки, організованої нашими бібліотекарями Мачнєвою Н.М., Малкіс Л.В., де був показаний відеоролик « За що я люблю українську мову?»

При проведенні конкурсу читців « Цінуй величне наше слово», який провели вчителі  Кушпер Н.В., Воробчук Г.І., учні І-ІІ курсів із задоволенням декламували вірші, а ще розгадували цікаві ребуси.

13 листопада в 41 групі пройшло захопливе та корисне заняття з культури мовлення «Мовний етикет: культура телефонної розмови», учитель Стельмах С.С. На якому  учні набули мовних компетенцій щодо основних правил розмови по телефону.

А на 6 уроці, 13 листопада, учням 72 групи було запропоновано взяти участь у діалозі про «Культурні особливості граматичного ладу української мови», організованого вчителями української мови та літератури Яцюк А.М., Фабрикіною І.В.. Під час проведення заходу  учні показали свої знання з рідної мови, свою любов  до українського слова.

15 листопада  12 група  разом із учителями Воробчук Г.І., Крисько О.І.  поринули у казковий дивосвіт чарівної  фонетики. На якому  наші вихованці  ще раз довели, що наша мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.

Учні нашого закладу відчули себе впродовж тижня юними дослідниками: вони відшукували цікаву інформацію з української   мови. Із найцікавіших із них у кабінеті української літератури оформлено стенд під назвою «Цікавинки українською»

16 листопада учні 32 групи разом із учителями  Фабрикіною І.В., Кушпер Н.В. провели  мовознавчий тренінг « Захищайте свічечку крихітної букви «Ї». Організатори розповсюджували наліпки із зображенням літери «Ї». Для написання  оповідання про рідну школу, у класі були розміщені стенди . Юні мовознавці мали змогу дописувати речення про заклад, а свої творчі напрацювання вони презентують на ювілей   Альма-матері.

Усі заходи, які відбулися у нашому закладі ще раз довели, що мова-неоціненний скарб, який треба  зберегти для нащадків.

IMG_20171109_091429