Кабінет психолога

Пам’ятка

Рекомендації щодо запобігання Кібербулінгу

1. Поясніть дітям, що при спілкуванні в Інтернеті вони повинні бути дружелюбними з іншими користувачами. Ні в якому разі не варто писати різкі і образливі слова - читати грубості так само неприємно, як і чути.
  2. Навчіть дітей правильно реагувати на образливі слова чи дії інших користувачів. Не варто спілкуватися з агресором, і тим більше намагатися відповісти йому тим же. Можливо варто взагалі покинути даний ресурс і видалити звідти свою особисту інформацію, якщо не виходить вирішити проблему мирним шляхом. Кращий спосіб зіпсувати хулігану його витівку - відповідати йому повним ігноруванням.
  3. Зверніть увагу на психологічні особливості вашої дитини. Фахівці виділяють характерні риси, типові для жертв буллінг, вони часто бувають: · Полохливі, чутливі, замкнуті і сором'язливі · Тривожні, невпевнені в собі, нещасні · Схильні до депресії і частіше своїх ровесників думають про самогубство · Не мають жодного близького друга і успішніше спілкуються з дорослими, ніж з однолітками. · Якщо це хлопчики, вони можуть бути фізично слабше своїх ровесників.
  4. Якщо у вас є інформація, що хтось із друзів або знайомих вашої дитини піддається Буллінг або Кібербулінгу, то повідомте про це класному керівнику або шкільного психолога - необхідно вжити заходів по захисту дитини.

Любові не буває забагато…

Любов довго терпить, любов милосердствує, не заздрить,

любов не виличається, не надимається, не поводиться нечемно,

не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого,

не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить

у все, сподівається всього, усе терпить.

Ніколи Любов не перестає!

Апостол Павло