До уваги учнів та їх батьків!
«Про небезпеку перебування на воді»
Впродовж останніх днів на Хмельниччині зберігається тепла сонячна погода, яка у багатьох мешканців краю викликає бажання відпочити біля річок і водоймищ.
Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Та для того, щоб це дозвілля принесло лише користь, необхідно дотримуватись певних правил безпеки.
З початку 2020 року на водних об’єктах Хмельницької області виявлено 23 загиблих особи.
Саме бездумні дії призвели до трагедії, що трапилась 9 червня у                с. Слобідка Охрімовецька Віньковецького району, де на місцевому ставку потонув хлопець 2002 року народження.
Наступного дня о 13:49 на міському пляжі в річці Південний Буг                 (м. Хмельницький) вода забрала життя в громадянки 1949 року народження.
Аби запобігти нещасним випадкам на водоймах, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області вкотре закликає громадян: не ризикувати своїм життям, купатися лише на спеціально облаштованих пляжах, не заходити у воду напідпитку та в жодному разі не залишати дітей без нагляду.
Шановні громадяни, якщо ви виявили бажання покататись на плавзасобах або покупатись у ставку чи річці, слід пам’ятати елементарні правила поводження на водоймах.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:
• сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;
• забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;
• забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;
• категорично забороняється переходити з одного човна в інший;
• забороняється перетинати курс інших плавзасобів;
• забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;
• забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;
• забороняється виходити у воду за несприятливих метеорологічних умов;
• категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащеним хоча б одним рятувальним кругом.

Правила поведінки під час купання на водоймах:
• забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей;
• не заходити у воду в нетверезому стані;
• забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;
• не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, тому що їхня поведінка у воді непередбачувана;
• уникайте води із швидкою течією;
• купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева;
• у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
• купатися краще там, де є рятувальні служби;
• утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.