9 листопада наші  юні науковці: Козачук Анна, Ковальчук Вікторія ,учениці 62 групи, Вітрук Катерина , учениця 42 групи, учителі  Яцюк А.М., Фабрикіна І.В.  були активними учасниками в заході НЦ «МАНУ» до Дня української писемності та мови в рамках проєкту «Відкрита освітня лабораторія». Це була конференція на платформі ZOOM. Спікер заходу Приблуда Людмила , кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Національного університету харчових технологій, під час лекції «Як ми говоримо» охопила дві теми: «Сучасні тенденції в лексичній системі української мови», «Інноваційні процеси в лексиці української мови».

Лекції дали переконатися, що наша рідна мова живе і розвивається!

13 листопада  учні 31 групи (учитель Фабрикіна І.В.)   переглянули  документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має». Стрічка є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Цей  фільм  про українську мову, проте не через  призму політики, а історії та лінгвістики.

Юні філологи   намагалися знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні ХХІ столітті українською мовою є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?».  Юні дослідники зацікавилися мовним питанням в Україні.