chevchenko kobza Із 3 по14 березня у Старокостянтинівській гімназії проходила Шевченківська декада з нагоди відзначення річниці від дня народження Великого Кобзаря. Школярі пишуть твори, створюють презентації. Дитячі поетичні рядочки захоплюють своєю неординарністю , аурою натхнення, навіяного думами… А ще декада розпочалася із перегляду   кінофільму «Творчість Т.Шевченка», бо кожне слово Великого Кобзаря було та залишається пророчим для українців. Із метою розкриття величі й безсмертя українського поета через красу і неперевершеність його творів учнівська молодь взяла участь у літературно-краєзнавчій подорожі « Слухайте голос безсмертний Тараса». Свої знання про життя і творчість Великого Кобзаря гімназисти демонстрували під час проведення вікторин .

Протягом Шевченківської декади учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки . Гімназисти ще раз перегорнули сторінки життя і творчості Кобзаря. У кожному класі було оформлено тематичні куточки, буклети на тему: « Шевченко з нами».

5 березня   Мачнєва Н.М., Малкіс Л.В. організували та провели бібліотечний урок «Лауреати премії імені Т.Г.Шевченка». Бібліотекарі оформили виставку художніх творів Тараса Шевченка , творів інших письменників , у яких висвітлювались теми про життя та творчість народного поета.

chevchenko 1

13 березня відбулася конференція юних краєзнавців «Мій заповітний край» робота секції «Не зміліє пам’яті криниця” (краєзнавчі дослідження про місце перебування Т.Шевченка в нашому краї). Слухачами були учні 51,71 групи та вчителі Яцюк А.М.,Фабрикіна І.В..

Юні художники закладу мали змогу взяти участь у конкурсах малюнків до творів Т.Шевченка. У гімназії були оформлені виставки творчих робіт.

« Нас єднає Шевченкове слово»- під таким гаслом відбулися Шевченківські читання у 32групі.

-          Тарас Шевченко – геній, якого ні до, ні після нього українська література не знала. Щедро обдарований природою , він розумів, що на ньому лежить свята повинність служити на користь людям- такими словами розпочали круглий стіл ведучі.

chevchenko 2 chevchenko 3

Педагоги серйозно віднеслись до поставленого завдання. Вчителями кафедри розроблено і проведено цікаві уроки. На високому рівні був проведений урок « Шевченко в переказах та легендах» у 32 групі . Вчитель української мови та літератури Фабрикіна І.В. вдало ознайомила учнів із легендами і переказами українців, а ще підтримала науково обдарованих учнів, які прагнуть розвиватися як дослідники в галузі « Літературознавство». Великої уваги заслуговує те, що на уроці гімназисти дійшли до висновку , що фольклор про Т.Шевченка надзвичайно багатий, глибокий,а народні легенди про Кобзаря дуже щирі і теплі. Учням було цікаво , бо це були їхні напрацювання.

- Семикласники протягом року проводили дослідження під час подорожей, ознайомлюючись із життєвими віхами видатного письменника. Кожному учневі був даний маршрут із метою глибше познайомитися і зрозуміти життя українського генія. І це лише перша завершена сторінка цікавих спостережень. А попереду ще серйозна і кропітка робота над дослідженням творчої спадщини Кобзаря. Атому, склавши план, наші учні отримали випереджувальні завдання по кожному з пунктів. Під час подорожей учні проводили дослідження , спостереження, брали інтерв’ю. Це творчий проект, тому кожна дитина мала змогу висловитися,- зазначила І.В.Фабрикіна.

chevchenko 4 chevchenko 5

Декада пройшла на високому рівні , усі учні були активними учасниками у проведенні заходів, присвячених видатній події. А ми ще раз переконалися у правдивості вислову Н.Хіклеста : « Поки б’ються серця людей, звучатиме голос Шевченка”.

hevchenko 6