Прозорість та інформаційна відкритість закладу

МАН

про гімназійне наукове товариство

Загальні положення

1. Наукове товариство є самостійним формуванням, яке об’єднує учнів гімназії, здатних до наукового пошуку, зацікавлених у підвищені свого інтелектуального та культурного рівня, що бажають поглибити свої знання як з окремих предметів, так і в галузі сучасних наукових знань.
  2. Безпосереднє керівництво гімназійним науковим товариством здійснює заступник директора школи з науково-методичної роботи.

Положення про наукове товариство ухвалюють на загальних зборах членів НТ. Збори – це вищий орган наукового товариства, їх проводять на початку навчального року, після того, як будуть вивчені наукові інтереси учнів. На загальних зборах затверджують назву шкільного НТ, план його роботи на рік ухвалюють емблему і девіз.

Загальні збори НТУ відбуваються двічі на рік. Засідання Ради НТУ – раз на місяць. Заняття в секціях – раз на два тижні Науково-дослідницька конференція школи відбувається раз на рік.

Мета і завдання наукового товариства учнів

1. Розширення світогляду учнів щодо досягнень вітчизняної та зарубіжної науки.
  2. Виявлення найбільш обдарованих учнів у різних галузях науки і розвиток їхніх творчих здібностей.
  3. Активне залучення учнів школи до процесу самоосвіти та саморозвитку.
  4. Удосконалення вмінь і навичок самостійної роботи, підвищення рівня знань та ерудиції в тих галузях науки, які цікавлять учнів.
  5. Організація науково-дослідницької діяльності учнів для вдосконалення процесу навчання й профорієнтації.

Основні напрями роботи

1. Залучення до науково-дослідницької діяльності здібних учнів відповідно до їхніх наукових інтересів.
  2. Навчання учнів роботи з науковою літературою, формування культури наукового дослідження.
  3. Знайомство та співпраця з представниками науки, надання практичної допомоги учням у здійсненні експериментальної та дослідницької роботи
  4. Організація індивідуальних консультацій проміжного та підсумкового контролю в процесі науково учнівських досліджень.
  5. Залучення наукових працівників до керівництва науковими роботами учнів.
  6. Рецензування учнівських наукових робіт під час підготовки їх до участі в конкурсах і конференціях.
  7. Підготовка, організація та проведення науково-практичних конференцій, турнірів, олімпіад.
  8. Редагування та видання учнівських наукових збірників.

Науково-дослідницька конференція

Конференцію проводить Рада НТ гімназії з метою:

• розвитку пізнавальних інтересів і творчості учнів, розширення світогляду, набуття навичок самостійної роботи;
  • залучення учнів до наукового пошуку, стимулювання активної участі в науково-дослідницькому житті своєї країни;
  • професійного самовизначення й ранньої професійної орієнтації.

До участі в конференції допускають учнів 9–11-х класів (V-VІІ курсів), які активно працюють у наукових секціях.

3агальні вимоги до робіт

На конференцію представляють роботи пошукового та дослідницького характеру.

Наукова робота має бути актуальною, мати практичне значення.

Її обов’язкові складові: поставлене завдання; намічені шляхи його розв’язання. Робота має бути надрукована мати список використаної літератури, титульний аркуш. Роботу супроводжують тезами та рецензією наукового керівника.

Учень, що отримав високу оцінку своєї наукової діяльності,отримує додатковий бал з навчального предмета, з яким пов’язана тема його наукової роботи.

Учитель – керівник наукової роботи, яка отримала отримала високу оцінку, має право на матеріальну винагороду.

Запис до наукового товариства учнів

Запис до наукового товариства здійснюють на підставі бажання учнів брати участь у науково-дослідницькій роботі, результатів діагностичних досліджень та рекомендацій учителів-предметників. Учень пише заяву.

Вступивши до наукового товариства, учень працює в одній із секцій, в якій відбуваються не тільки консультації, а й регулярні заняття з розвитку інтелектуального потенціалу і творчих здібностей.

Після того, як учні визначаться з тематикою своїх наукових робіт і секцією, в якій працюватимуть. Рада наукового товариства складає розклад занять і консультацій у кожній секції НТ.

Рада наукового товариства розглядає й затверджує тематику робіт кожної секції, визначає вчителів, які проводитимуть заняття й консультації. В кожній секції для учнів проводять заняття, пов’язані з темою наукової роботи, і пізнавальні заняття.

Прозорість та інформаційна відкритість закладу