Прозорість та інформаційна відкритість закладу

Статут гімназійного наукового товариства

Старокостянтинівської гімназії

Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області

Ефективність діяльності НТ визначають права та обов`язки його членів.

До наукового товариства учнів може вступити кожен, хто має інтерес до наукової діяльності та отримав рекомендацію вчителя-предметника.

Вік вступу до НТ – 14 років.

Учень,що бере участь у роботі наукового товариства, має право:

• обрати форму виконання наукової роботи (реферат, доповідь тощо);
  • отримати необхідну консультацію у свого керівника;
  • мати індивідуальний графік консультацій у процесі створення наукової роботи;
  • отримати рецензію на написану наукову роботу;
  • виступити з остаточним варіантом наукової роботи на конференції;
  • подати свою роботу, що отримала високу оцінку, на конференцію в район, місто;
  • надрукувати свою роботу, що отримала високу оцінку, в збірнику наукових робіт учнів.

Учень – член наукового товариства зобов`язаний:

• регулярно й активно брати участь у засіданнях своєї секції;
  • періодично звітувати про результати своїх досліджень на засіданні своєї секції;
  • брати активну участь у шкільних та позашкільних наукових конференціях;
  • виконувати вимоги щодо оформлення наукових робіт і термінів їх виконання.

Загальні положення

1.Наукове товариство є самостійним формуванням, яке об’єднує учнів гімназії, здатних до наукового пошуку, зацікавлених у підвищенні свого інтелектуального та культурного рівня, що бажають поглибити свої знання як з окремих предметів, так і в галузі сучасних наукових знань.

2.Безпосереднє керівництво гімназійним науковим товариством здійснює заступник директора школи з науково-методичної роботи.

Положення про наукове товариство ухвалюють на загальних зборах членів НТ. Збори – це вищий орган наукового товариства, їх проводять на початку навчального року, після того, як будуть вивчені наукові інтереси учнів. На загальних зборах затверджують назву шкільного НТ, план його роботи на рік, ухвалюють емблему і девіз.

Загальні збори НТУ відбуваються двічі на рік. Засідання Ради НТУ – раз на місяць. Заняття в секціях – раз на два тижні. Науково-дослідницька конференція школи  відбувається раз на рік.

Мета і завдання наукового товариства учнів

1.Розширення світогляду учнів щодо досягнень вітчизняної та зарубіжної науки.

2.Виявлення найбільш обдарованих учнів у різних галузях науки і розвиток їхніх творчих здібностей.

3.Активне залучення учнів школи до процесу самоосвіти та саморозвитку.

4.Удосконалення вмінь і навичок самостійної роботи, підвищення рівня знань та ерудиції в тих галузях науки,які цікавлять учнів.

5.Організація науково-дослідницької діяльності учнів для вдосконалення процесу навчання й профорієнтації.

Основні напрями роботи

1. Залучення до науково-дослідницької діяльності здібних учнів відповідно до їхніх наукових інтересів.
  2. Навчання учнів роботи з науковою літературою, формування культури наукового дослідження.
  3. Знайомство та співпраця з представниками науки, надання практичної допомоги учням у здійсненні експериментальної та дослідницької роботи.
  4. Організація індивідуальних консультацій проміжного та підсумкового контролю в процесі науково учнівських досліджень.
  5. Залучення наукових працівників до керівництва науковими роботами учнів.
  6. Рецензування учнівських наукових робіт під час підготовки їх до участі в конкурсах і конференціях.
  7. Підготовка, організація та проведення науково-практичних конференцій, турнірів, олімпіад.
  8. Редагування та видання учнівських наукових збірників.

Науково-дослідницька конференція

Конференцію проводить Рада НТ гімназії з метою:

• розвитку пізнавальних інтересів і творчості учнів, розширення світогляду, набуття навичок самостійної роботи;
  • залучення учнів до наукового пошуку, стимулювання активної участі в науково-дослідницькому житті своєї країни;
  • професійного самовизначення й ранньої професійної орієнтації.

До участі в конференції допускають учнів 9–11-х класів (V-VІІ курсів), які активно працюють у наукових секціях.

3агальні вимоги до робіт

На конференцію представляють роботи пошукового та дослідницького характеру.

Наукова робота має бути актуальною, мати практичне значення.

Її обов’язкові складові: поставлене завдання; намічені шляхи його розв’язання. Робота має бути надрукована мати список використаної літератури, титульний аркуш. Роботу супроводжують тезами та рецензією наукового керівника.

Прозорість та інформаційна відкритість закладу