Адміністрація, учнівський колектив Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області імені Героя України С.М.Бондарчука вітає учня 43 групи, волонтера громадської організації «Мистецької сотні «Гайдамаки»» Харченка Артема з Міжнародним Днем волонтера та врученням почесної грамоти від Хмельницької обласної державної адміністрації.

Бажаємо йому міцного здоров’я, успіхів у навчанні та творчого натхнення.

30 листопада у 3-Б класі відбулося родинне свято «Скарби бабусиної скрині». Це свято було ще одним кроком до єднання класної родини. Адже на ньому були присутні представники багатьох поколінь. На свято зійшлися бабусі, прабабусі  не тільки ті, що проживають у місті, але й приїхали ті, що живають у районі, області і, навіть в інших районах.

Дві бабусі люб’язно погодились бути господинями свята і розповіли присутнім про те, що здавен зберігалося у бабусиній скрині.

Діти з великою любов’ю виконували пісні, читали вірші про бабусь. Особливо розчулила присутніх пісня «Мамина хустка» у виконанні дівчаток разом зі своїми матусями.

В кінці свята всіх частували варениками.

Краща мова єднання – українська

Із 09.11 по 16.11.2017 року проходив тиждень української мови та літератури, присвячений Дню української писемності та мови. У рамках тижня пройшло багато різноманітних заходів, які сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Розпочався тиждень тематичною виставкою афоризмів, присвячених мові, яка була організована вчителями кафедри української філології.

Лекторська група учнів 73 групи підготувала інформацію про історію державного свята-Дня української писемності та мови, про Петра Яцика та його внесок у розвиток української мови. Традиційно 9 листопада стартував Іетап Міжнародного  конкурсу знавців української мови імені П.Яцика.

Учні 73 групи разом з учнями 11 групи підготували чудове свято «Мово рідна, слово рідне…», на якому звучали пісні, декламувалися вірші, розігрувалися сценки.

Наші вчителі та учні брали участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності, який проводився на українському радіо.

Цього тижня куратори та вчителі кафедри української філології провели години творчого спілкування на тему: « Багатомовність»   та містифікації давньої української  писемності». А в понеділок  було проведено лінгвістичний турнір « Не бійся заглядати у словник…», у якому юні мовознавці в наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері мали змогу  ще раз ознайомитися  з різними типами словників.

10 листопада – День вітань, який пройшов під девізом «Поважай своїх друзів і словом , і ділом». Учні  разом із учителями зранку зустрічали всіх плакатами «Розмовляй українською!», «Українська рулить!» та інші.

Потім усіх запросили на презентацію книжкової виставки, організованої нашими бібліотекарями Мачнєвою Н.М., Малкіс Л.В., де був показаний відеоролик « За що я люблю українську мову?»

При проведенні конкурсу читців « Цінуй величне наше слово», який провели вчителі  Кушпер Н.В., Воробчук Г.І., учні І-ІІ курсів із задоволенням декламували вірші, а ще розгадували цікаві ребуси.

13 листопада в 41 групі пройшло захопливе та корисне заняття з культури мовлення «Мовний етикет: культура телефонної розмови», учитель Стельмах С.С. На якому  учні набули мовних компетенцій щодо основних правил розмови по телефону.

А на 6 уроці, 13 листопада, учням 72 групи було запропоновано взяти участь у діалозі про «Культурні особливості граматичного ладу української мови», організованого вчителями української мови та літератури Яцюк А.М., Фабрикіною І.В.. Під час проведення заходу  учні показали свої знання з рідної мови, свою любов  до українського слова.

15 листопада  12 група  разом із учителями Воробчук Г.І., Крисько О.І.  поринули у казковий дивосвіт чарівної  фонетики. На якому  наші вихованці  ще раз довели, що наша мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі.

Учні нашого закладу відчули себе впродовж тижня юними дослідниками: вони відшукували цікаву інформацію з української   мови. Із найцікавіших із них у кабінеті української літератури оформлено стенд під назвою «Цікавинки українською»

16 листопада учні 32 групи разом із учителями  Фабрикіною І.В., Кушпер Н.В. провели  мовознавчий тренінг « Захищайте свічечку крихітної букви «Ї». Організатори розповсюджували наліпки із зображенням літери «Ї». Для написання  оповідання про рідну школу, у класі були розміщені стенди . Юні мовознавці мали змогу дописувати речення про заклад, а свої творчі напрацювання вони презентують на ювілей   Альма-матері.

Усі заходи, які відбулися у нашому закладі ще раз довели, що мова-неоціненний скарб, який треба  зберегти для нащадків.

IMG_20171109_091429

1-А

У проведенні тижня писемності та мови активну участь брали  школярі 1-А класу. Учні із задоволенням декламували вірші, розгадували цікаві ребуси, загадки. Першокласники отримали заряд позитивних емоцій та поглибили знання з української мови.

1-В

До дня писемності і тижня рідної мови у 1-В класі був проведений «Мовний калейдоскоп». Учням дуже сподобались прислів’я і приказки, чистомовки і скоромовки, загадки, ребуси і кросворди про мову. А найбільше сподобались цікавинки та ілюстрації про виникнення мови.

1-Б

1. Бесіда з учнями «Ми – маленькі українці»
  2. Година спілкування «Народ скаже – як зав’яже»
  3. Подорож «У світі казки чарівної»