Мобільний вигляд веб сайту

Для переходу по меню потрібно лише натиснути на нього.

Головна

Життя гімназії

Інформація

Про нас

ЗНО

ДПА

STEM-освіта

Новини

Контакти

Для розкриття пунктів меню натисніть на галочку > справа

Регламент діяльності НВК у періодкарантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби COVID-2019
 • Зареєструватися

      ПОГОДЖЕНО                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол педагогічної ради                                                 Наказ Старокостянтинівського НВК

         від 31.08.2020 №1                                                               від 31.08.2020р. №89

 

 Регламент діяльності

Старокостянтинівського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І ступеня, гімназія» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області імені Героя України Сергія Михайловича Бондарчука

у період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби COVID-2019

 

 

ЗМІСТ

 

Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу……..…..3

Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання…………………………………………………..4

Дії при виявленні симптомів хвороби серед учасників  навчального процесу……………………………………..…….5

Вимоги  щодо гігієни рук у НВК ……………………………..6

* Миття рук з милом…………………………………………...6

* Обробка рук антисептиком………………………………….6

* Безпека повітря закритих приміщень……………………….7

* Прибирання та дезінфекція поверхонь……………………...7

Принципи організації безпечного навчального процесу……11

Правила організації безпеки харчування……………………..13

 Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу

 

 1. Увесь персонал закладу проходить термометрію перед початком робочого дня із занесенням медичною сестрою даних у журнал термометрії персоналу.
 • Медична сестра, як відповідальна особа, оглядає персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), проводить температурний скринінг.
 • У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок повідомляється директору та робиться відмітка в Журналі Термометрії про недопущення до роботи.
 • При появі підвищеної температури тіла (вище 37,1°С) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу зобов’язаний повідомити свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
 • Для обмеження близьких контактів між персоналом співробітникам необхідно максимально використовувати засоби зв’язку (інтернет, телефон) для вирішення питань, що не потребують особистої присутності.

   Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання

  

 1. Зустріч дітей зранку здійснюється класоводами початкової школи на вулиці, черговим вчителем та адміністратором – на вході, кураторами – у класах.
 2. Класоводи та куратори проводять візуальний огляд дитини на наявність симпто­мів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитують про самопочуття у дитини та/або у дорослого, який її супроводжує.
 3. Якщо у дитини наявні симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) та визначено температуру тіла вище 37,1°С, дитина до занять не допускається.
 • Якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.
 • Якщо дитина прийшла сама, то на дитину одягається медична маска, викликається медична сестра, що проводить дитину до кімнати ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та за необхідності - швидка медична допомога.
 1. Дані дитини, у якої виявлені респіраторні симптоми або підвищена температура тіла, записуються та пере­даються медичній сестрі закладу для ведення обліку таких дітей.
 2. Після того, як дитина з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами була відсторонена від навчального процесу, до навчального закладу вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування навчального закладу.

 

Дії при виявленні симптомів хвороби серед учасників навчального процесу

 

 1. 1. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) учню одягають медичну маску, проводять його в ізоляційну кімнату та повідомляють батьків або опікунів. Сповіщають медичного працівника закладу для надання медичної допомоги на догоспітальному етапі.
 2. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він/вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він/вона самостійно повертається додому та негайно звертається до сімейного лікаря. За тяжкого стану на працівника одягається медична маска, він/вона відправляється в ізоляційну кімнату, де чекає прибуття машини швидкої допомоги.
 3. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
 4. У випадку підтвердження в учня або працівника закладу СОVID -19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останнього контакту з особою, у якої підтверджений випадок СОVID-19.
 5. Класний керівник, куратор проводить інструктаж зі здобувачами освіти, які були в контакті з особою з виявленими ознаками хвороби.

 

 

Вимоги  щодо гігієни рук у НВК

 

Миття рук з милом

 

 1. 1. Основним заходом гігієни рук в умовах навчального закладу є миття з милом.
 2. Використання антисептику доцільне лише в тому ви­падку, коли немає доступу до води та мила.
 3. 3. Миття рук з милом необхідне у таких випадках:
 • перед початком робочої зміни та після прогулянки
 • перед прийомом, приготуванням та роздачою їжі
 • після відвідування туалету
 • коли руки явно забруднені.
 1. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
 2. Кожен рукомийник для миття рук має бути обладнаний рідким милом в дозаторі та одноразовими рушниками.
 3. Дозатор для мила треба мити та дезінфікувати перед кожним наповненням новою порцією, якщо місткість для мила багаторазова.
 4. Миття мило не рекомендовано в місцях загального користування.
 5. Протирання рук вологими серветками з метою знеза­раження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.

 

Обробка рук антисептиком

 

 1. На кожному поверсі, у місцях загального користування, розташовані місця для обробки рук антисептиками.
 2. Кількість антисептику на одну обробку - не менше 3 мл. Якщо неможливе використання настінних або настільних дозаторів помпового типу, слід надавати перевагу кишеньковим санітайзерам з кришкою, що може відкриватись та закриватись одним пальцем.
 3. Для ефективної обробки рук використовувати антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60%.
 4. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
 5. Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Уникати нанесення антисептику на вологі руки з метою попередження подразнень шкіри та зниження ефективності дії антисептичного засобу.

 

Безпека повітря закритих приміщень

 

 1. Найкращим методом дотримання безпеки повітря за­критих приміщень є провітрювання приміщень.
 2. Після кожного уроку класним керівникам та кураторам здійснювати прові­трювання класних приміщень протягом 10 хвилин.
 3. При провітрюванні приміщень класоводу та куратору слід забезпечити безпеку дітей.
 4. Слід проводити контроль мікроклімату класних кімнатах, а саме вимірювання температури повітря за допомогою термометра. Термометр розміщувати в усіх приміщеннях, де знаходяться діти. Оптимальна температура повітря – 18°С.

 

Прибирання та дезінфекція поверхонь

 

 1. Після проведення навчальних занять у кінці робочого дня проводиться очищення і дезінфекція поверхонь (зокрема дверних ручок, столів ,стільців, перил тощо).
 2. У НВК для прибирання використовується миючий засіб (поверхнево-активна речовина).
 3. У кожному приміщенні є графік прибирань з відмітками про виконання.
 4. При прибиранні слід пересуватись від чистих об’єктів до брудних та від розташованих вище до розташованих нижче.
 5. У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особливу увагу приділяти обробці висококонтактних поверхонь (ті поверхні, до яких найчастіше торкаються руками).
 6. Необхідно скласти та затвердити перелік вискококонтактних поверхонь у кожному приміщенні (наприклад, ручки дверей з двох сторін, робочі столи, клавіатури комп’ютерів, пульти, поручні, крани тощо).
 7. Рекомендовано використовувати для дезінфекції контактних поверхонь спиртовмісні дезінфекційні засоби. Використання хлорвмісних засобів може мати негативний вплив на здоров’я людей, якщо в приміщенні, де проводиться обробка, погана вентиляція.
 8. Для дезінфекції поверхонь слід надавати перевагу протиранню поверхонь серветкою, змоченою в дезінфекційному розчині. Серветка має бути вологою від засобу. У наявності мають бути промарковані серветки для протирання різних зон чистоти. Протирання поверхонь потрібно здійснювати при відсутності дітей та за умови провітрювання приміщень.
 9. Миття підлоги в загальних приміщеннях рекомендовано здійснювати з використанням миючих розчинів. Використання дезінфекційних розчинів для миття підлоги не приводить до підвищення рівня безпеки закладу та може мати токсичний вплив унаслідок випаровування. В туалетах для миття підлоги доцільно використовувати дезінфекційні засоби, надаючи перевагу четвертинним аммонієвим сполукам (ЧАС) або засобам на основі перекису водню.
 10. Прибирання приміщень слід проводити тільки в побутових захисних рукавичках. Допускається багаторазове використання таких рукавичок за умови їх непошкодженої структури. Рукавички потрібно змінювати при переході з однієї зони чистоти (від однієї групи поверхонь) до іншої і при переході з миття підлоги до дезінфекції/миття поверхонь. Допустимо використовувати одну пару рукавичок за умови, якщо спочатку проходить обробка контактних поверхонь, а потім миття підлоги, але не навпаки.
 11. Весь прибиральний інвентар повинен мати чітке маркування відповідно до зони, яку ним прибирають. Маркування проводиться за допомогою нанесення надписів на інвентар.
 12. Весь прибиральний інвентар має бути виготовлений з матеріалу, що підлягає дезінфекції. Інвентар має бути чистим та непошкодженим.
 13. Персонал, який проводить прибирання, повинен слідкувати за гігієною рук та ретельно мити руки з милом після зняття рукавичок та завершення прибирання. У разі відсутності доступу до води слід обробити руки антисептиком.
 14. Тара, в якій готується розчин, має бути щільно закрита та промаркована, із зазначенням дати приготування, кінцевого терміну споживання, назви та концентрації розчину.
 15. Весь прибиральний інвентар повинен зберігатися в окремому приміщенні. У кімнаті для зберігання прибирального інвентаря має бути обладнане місце для сушіння мопів/ ганчірок. Сушіння інвентаря на батареях, відрах не допускається.

   Частота та метод обробки окремих поверхонь

 

Поверхні

Періодичність

Метод обробки

Склад засобу

Підлога, сходи

2 рази / день та у міру забруднення

Миття

Мийний засіб

Висококонтактні поверхні (ручки дверей, вимикачі, поручні, робочі столи, побутові прилади, клавіатури, пульти, сантехнічні прилади, крани, поручні на стільцях тощо)

2-3 рази / день

Прибирання

Перевагу слід надавати спиртовмісним засобам, допустимо використовувати засоби на основі четвертинних амонієвих сполук.

 

Хлорвмісні засоби можуть мати негативний вплив на здоров’я співробітників та дітей.

Санітарні кімнати

2 рази / день та за необхідності

Миття

Мийний засіб, засоби на основі четвертинних амонієвих сполук (ЧАС) або перекису водню.

 

У випадку обмеженого бюджету можливе використання хлорвмісних засобів, за умови забезпечення провітрювання та відсутності дітей в приміщенні під час обробки.

 

 

 

Принципи організації безпечного навчального процесу

 

 1. Вхід до приміщення закладу дозволяється при наявності засобів індивідуального захисту. Їх використання під час  пересування приміщеннями є обов’язковим.
 2. Розглянути можливість тимчасового виведення з навчального процесу груп ризику (особи старше 60 ро­ків, особи з захворюванням серцево-судинної системи, цукровим діабетом).
 3. Переглянути організацію робочих місць учнів із забезпеченням фізичної дистанції між ними не менше 1 метра.
 4. Надавати перевагу заняттям на свіжому повітрі.
 5. Проводити навчання дітей гігієні рук, етикету кашлю. Для молодших школярів рекомендовано проведення занять в ігровій формі.
 6. Відтермінувати масові заходи, збори в закритих приміщеннях. За необхідності, можлива організація заходів на вулиці, з дотриманням фізичної дистанції.
 7. Бесіди з батьками, опікунами рекомендовано здійснювати по телефону або у месенджерах або призначити індивідуальну зустріч
 8. Проводити пропаганду вакцинації, а також бесіди з батьками (у разі відмови вакцинувати дітей, які не мають медичних протипоказань). Особливу увагу слід приділити вакцинації від грипу до початку епідсезону. Рекомендовано проводити вакцинацію від грипу всім співробітникам навчального закладу, від пневмококової інфекції - за показаннями.
 9. Допуск до роботи персоналу закладу здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії.
 10. У розкладі занять передбачається різний час початку та закінчення уроків і перерв для різних вікових груп.
 11. З метою забезпечення мінімізованого пересування здобувачів освіти між аудиторіями проводити навчальні заняття впродовж дня для одного і того ж класу в одній і тій самій аудиторії.
 12. З метою запобігання утворенню скупчень учасників освітнього процесу розроблені маршрути руху здобувачів освіти, графіки допуску до закладу, задіяні запасні виходи.

 

Правила організації безпеки харчування

 

 1. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, що можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та приймати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.
 2. На основі розрахунку підготувати карти розміщення учнів в їдальні по змінах. За потреби, провести пере­планування розміщення столів та лінії видачі.
 3. Розрахувати оптимальну кількість змін прийому їжі, ви­ходячи з розрахунку та карт розміщень.
 4. Розрахувати загальну тривалість періоду прийому їжі всіма учнями з урахуванням 15-хвилинного інтервалу на провітрювання приміщень через вікна/фрамуги та двері після кожної зміни.
 5. На основі розрахунків та за потреби переглянути роз­клад уроків з метою оптимізації кількості змін для хар­чування, зменшення періоду зберігання готової їжі та зниження ризиків при її зберіганні та приготуванні.
 6. При організації харчування забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м. та розміщення за столом не більше 4-х осіб.
 7. При організації харчування працівники харчоблоку зобов’язанні дотримуватися правил особистої гігієни.

 

 

 

 

Директор НВК                                          Лариса Боднар

Категорії сайту

Головна

Життя гімназії

Інформація

Про нас

ЗНО

ДПА

STEM-освіта

Новини

Контакти

 • fr-FR
 • English (UK)

Контакти

 • вул. Ессенська, 4,
  м. Старокостянтинів,
  Хмельницька область, 31100
 • (03854) 4-57-96
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.