Мобільний вигляд веб сайту

Для переходу по меню потрібно лише натиснути на нього.

Головна

Життя гімназії

Прозорість та інформаційна відкритість закладу

Булінг

Про нас

ЗНО

ДПА

Новини

Контакти

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ

Сергій Михайлович Бондарчук

Для розкриття пунктів меню натисніть на галочку > справа

Для батьків
  • Зареєструватися

                             Пам’ятка

Рекомендації щодо запобігання Кібербулінгу

  1. Поясніть дітям, що при спілкуванні в Інтернеті вони повинні бути дружелюбними з іншими користувачами. Ні в якому разі не варто писати різкі і образливі слова - читати грубості так само неприємно, як і чути.
  2. Навчіть дітей правильно реагувати на образливі слова чи дії інших користувачів. Не варто спілкуватися з агресором, і тим більше намагатися відповісти йому тим же. Можливо варто взагалі покинути даний ресурс і видалити звідти свою особисту інформацію, якщо не виходить вирішити проблему мирним шляхом. Кращий спосіб зіпсувати хулігану його витівку - відповідати йому повним ігноруванням.
  3. Зверніть увагу на психологічні особливості вашої дитини. Фахівці виділяють характерні риси, типові для жертв буллінг, вони часто бувають: · Полохливі, чутливі, замкнуті і сором'язливі · Тривожні, невпевнені в собі, нещасні · Схильні до депресії і частіше своїх ровесників думають про самогубство · Не мають жодного близького друга і успішніше спілкуються з дорослими, ніж з однолітками. · Якщо це хлопчики, вони можуть бути фізично слабше своїх ровесників.
  4. Якщо у вас є інформація, що хтось із друзів або знайомих вашої дитини піддається Буллінг або Кібербулінгу, то повідомте про це класному керівнику або шкільного психолога - необхідно вжити заходів по захисту дитини.
  5. Поясніть дітям, що особиста інформація, яку вони викладають в Інтернеті (домашня адреса, номер мобільного або домашнього телефону, адресу електронної пошти, особисті фотографії) може бути використана агресорами проти них.
  6. Допоможіть дитині знайти вихід із ситуації - практично на всіх форумах і сайтах є можливість заблокувати кривдника, написати скаргу модератору або адміністрації сайту, зажадати видалення сторінки.
  7. Підтримуйте довірчі відносини з вашою дитиною, щоб вчасно помітити, якщо на його адресу почне надходити агресія або загрози. Спостерігайте за його настроєм під час і після спілкування з ким-небудь в Інтернеті.
  8. Переконайтеся, що образи (буллінг) з мережі не перейшли в реальне життя. Якщо вступники загрози є досить серйозними, стосуються життя чи здоров'я дитини, а також членів вашої родини, то ви маєте право на захист з боку правоохоронних органів, а дії кривдників можуть потрапляти під статті дії кримінального та адміністративного кодексів про правопорушення.

 

Батькам слід звернути увагу на дитину, якщо:

1) її намагаються зняти на камеру чи мобільний телефон проти його волі.

2) Вона приховує свої електронні дані (e-mail, номер телефону або скайп). Зіткнувшись з кіберприниженням, дитина буде боятися залишати свої контакти навіть для шкільного журналу або розсилки навчальних матеріалів.

3) На шкільному – або в соціальній мережі – сайті або форумі з’являються неприємні повідомлення про дитину.

План дій для батьків:

1) заблокувати електронну пошту і служби миттєвого обміну повідомленнями;

2) зберігайте знущальні повідомлення і зображення в якості доказів;

3) подайте скаргу в соціальну мережу, на сайті якої відбувається цькування - зазвичай на головній сторінці будь-якої мережі є посилання, що дозволяє зв’язатися з адміністрацією сайту;

4) обговоріть ситуацію з адміністрацією школи, якщо кривдник вчиться в тій самій школі, що і ваша дитина;

5) зателефонуйте в міліцію, якщо в повідомленнях містяться погрози насильства або якщо їх відправник невідомий.

Що робити, якщо …?

Часто ситуація посилюється відсутністю довіри між дорослими і підлітками і нерозумінням всієї серйозності ситуації з боку дорослих. «Ну що таке може бути в Інтернеті?! Не звертай уваги!» – саме це часто думають і говорять дорослі. Тому завжди потрібно прагнути до встановлення довірчих відносин з дитиною, з розумінням ставитися до будь-якого сигналу про цькування (у тому числі і кіберцькування), тоді буде більше шансів, що в складній ситуації підліток поділиться з батьками тривожною інформацією. Дорослим дізнатися про цькування дитини в Інтернеті складно – кривдники шифруються. Подати сигнал може тільки сама дитина або хтось із її приятелів.

Як і у випадку з реальним переслідуванням, робота з цькуванням в Інтернеті починається із з’ясування її причин. Надалі потрібна дуже тактовна і продумана робота з усіма учасниками взаємодії з урахуванням позицій усіх сторін. Адже часто жертви самі провокують своїх кривдників. В будь-якому випадку підлітку, що зазнав цькування, необхідно допомогти виробити способи не жертвенної поведінки, а кривдникам – дати усвідомити наслідки своїх вчинків і неприпустимість подібних форм поведінки. Звичайно, всі створені підроблені сторінки, ролики потрібно негайно видалити. Працювати з інтернет-цькуванням фахівець може як у реальному житті, так і в Інтернеті, дистанційно спілкуючись з учасниками. Адже живе спілкування з «Жертвою» і кривдниками не завжди можна здійснити: вони можуть перебувати в різних містах (якщо мова йде про інтернет-цькування, що не пов’язане з конкретною школою). Тоді в причині конфлікту допоможе розібратися аналіз сторінок в соціальних мережах, мережеве консультування. Фахівець може анонімно або від імені «віртуальної особистості» надавати підтримку «жертві» в Інтернеті. Як правило, учасники негативної мережевої взаємодії не готові до відкритого діалогу, та й реальних людей, що оточують жертву, не пускають в групи, налаштовані «проти». Тут самому фахівцеві важливо «Не загратися», розуміючи, що негативний віртуальний конфлікт може бути вкрай серйозним, а це вимагає професійного втручання.

Поради для підлітків:

  1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої логіни та паролі.
  2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків…
  4. Не відповідати на невиховані і грубі листи та повідомлення . Якщо одержите такі повідомлення не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
  7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

5 простих правил онлайн-безпеки для батьків:

  1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність. Щоб убезпечити свою дитину у Мережі Ви маєте знати про Інтернет, принаймні, не менше за неї.
  2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте Інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в Інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в Інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з Інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
  3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
  4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
  5. Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте перелік безпечних для дітей сайтів Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси.

 

 

Навчіть дитину правилам безпечної роботи у мережі:

  1. Роз’ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації: не можна викладати в Інтернет інформацію про сім’ю та її фінансові справи,адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані; нікому,крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).
  2. Навчіть дітей поводитися в Інтернет так само, як у реальному житті.

У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в Інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.

  1. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого.

Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

  1. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей.

Завжди потрібно з’ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS-послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.

  1. Питати поради можна і потрібно.

Повідомте дитині, що вона може звернутися до вас у будь-якій ситуації, яка її турбує. Якщо в Інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось незрозуміло, хвилює чи загрожує, завжди необхідно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому раніше, ніж завантажувати, встановлювати або зберігати будь-що з інтернету, треба отримати дозвіл батьків. Навчіть дитину перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

Гарячі” лінії з інтернет-безпеки

В разі необхідності, ви можете звернутись за консультацією до експертів, котрі нададуть вам компетентну допомогу:

Online-bezpeka.kyivstar.ua – консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київістар”

Internetbezpeka.org.ua – тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в Інтернеті.

Національна “гаряча” лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів “Київстар” та “МТС”)

Телефон Довіри МВС України: +38044 2 54 76 04

 

Категорії сайту

Головна

Життя гімназії

Прозорість та інформаційна відкритість закладу

Булінг

Про нас

ЗНО

ДПА

Новини

Контакти

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ

Сергій Михайлович Бондарчук

  • fr-FR
  • English (UK)

Контакти

  • вул. Ессенська, 4,
    м. Старокостянтинів,
    Хмельницька область, 31100
  • (03854) 4-57-96
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.